Rozhovor, který o mně napoví.

Co pro Tebe Eurona znamená?

Pro mě osobně to znamená dvě věci: Splněný sen a jistotu.

Jistota, to je spojení kvalitních výrobků, zázemí silné české firmy se spravedlivým odměňovacím systémem, a zároveň možnost neomezené seberealizace a krásných výdělků.

Eurona znamená nadšení, které sdílím se všemi blízkými spolupracovníky. Je to štěstí, protože jsem našla něco, co mě baví a naplňuje, má obrovský přesah – pomáhám ostatním lidem, ať už s řešením problémů v domácnosti, se zdravím nebo s osobním růstem. S Euronou přestávám vnímat čas a ještě je to mé úspěšné podnikání, které mě živí.

Zkrátka, Eurona je práce snů, která neomrzí. 

Vzpomeneš si, kdy ses rozhodla, že nebudeš hledat (po mateřské) práci, ale budeš se plně věnovat Euroně?

Bylo to asi po roce spolupráce, kdy jsem se usadila na pozici 18% a zjistila, že provize dohromady s rodičovskou je už vyšší než dřívější výplata v zaměstnání. To nejdůležitější rozhodnutí jsem udělala při postupu na jednadvacítku, kdy mi současně končila rodičovská dovolená, a i když jsem byla zaměstnaná, dostala jsem úplnou náhodou další dvě velmi zajímavé pracovní nabídky. Tehdy jsem několik nocí řešila, co dál a nakonec se rozhodla pro Euronu. Rodina mě podpořila, dala jsem výpověď, další nabídky odmítla a od té doby jedu naplno v Euroně.

Někdy jsou taková rozhodnutí velmi složitá a bojíme se jít do neznáma a riskovat, ale právě to riziko, ta sázka na jednu kartu je to, co nás odliší a nakonec posune k úspěchu. Přestaneme se bát a budeme si věřit.

a jak říká klasik:

„Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu.“

Ukázalo se, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Už jsi briliantová TOP manažerka. Co tě stále tak motivuje a táhne dopředu?

Zodpovědnost. Zodpovědnost vůči lidem, které jsem do Eurony přivedla. Mé úžasné kolegyně, které mně důvěřuji, že je provedu nelehkou cestou až k 21%, ale také poradci a zákazníci, kteří jsou zvyklí na mé poradenství, pomoc a komunikaci.

A také to, že zjišťuji, že stále mnoho neumím, že má obchodní síť má velké rezervy, že já mám rezervy a pořád mě baví učit se nové věci, nové dovednosti, posouvat své znalosti a schopnosti dál, a že chci být příkladem. Denně zažívám nové výzvy a nejsem typ, který něco vzdává.

Já Vím, že podnikání je velmi náročné a stresové, kde bereš energii? Co tě nabijí?

Je to tak, myslím, že všichni zažíváme lepší a horší období, kdy se nám daří a kdy méně. Myslím, že je i přirozené, že musíme zažít horší časy, abychom pak poznali právě ty lepší, kdy se nám daří a uvědomili si je. Jsou dny, kdy mám energie na rozdávání, a někdy není kde brát. Mně hodně pomáhá vypnout hlavu, když trávím čas s rodinou, s dětmi, vypnu všechny počítače, mobil a notebook a vyrazím do přírody.  Zasportovat si, zahrát golf, nebo cestovat.  

Snažím si užívat drobných radostí, potěšit se z maličkostí. Když zažiji odmítnutí nebo nepříjemnou situaci, většinou mi stačí, že se z ní vypovídám a druhý den, už jdu dál. Nehovím si v minulosti, v sebelítosti, dívám se vždy dopředu a těším se na ty lepší dny.

Cítím, že energii dostávám i tam, kde ji dávám. Po školení, schůzce nebo prezentaci s Euronou jsem nabitá, a pak se rodí ty nejzajímavější nápady.

Jaké máš nyní plány a kam až vedou tvé cíle?

Eurona mně už splnila spoustu snů a další stále plní. Těch met, kterých jsem nedosáhla je stále hodně a pořád je o co usilovat. Věřím, že na mě čeká dvourubín, dvousafír a další manažerské bonusy. Pro mě je však podstatnější to, že chci být úspěšnou, usměvavou, spokojenou a zdravou ženou i za několik let, a proto je mým cílem hledat především rovnováhu. Občas mám tendence pracovat na 200 % a nemyslím na odpočinek nebo Relax. Takže mým aktuálním plánem je to, že zvolním, že se budu učit záměrně odpočívat, budu více delegovat a dávat si pozor na svůj čas. Také chci věnovat maximum času zejména nováčkům a poradcům, kteří teprve s Euronou začínají, ti potřebují intenzivní péči nejvíc.

Když by ses nyní mohla během těch 15 let vrátit v čase, je něco, co bys změnila, nebo udělala jinak?

Na své začátky vzpomínám s nostalgií a úsměvem. Tehdy byla opravdu jiná doba. Co dřív bylo problémem – cena výrobků nebo slovo registrace, je teď už úplně v pohodě a naopak, více se řeší ekologie, šetrnost, kvalita a třeba on-line sebeprezentace. A I když už mám díky těm 15 letům natrénováno spoustu situací, vždy mě může něco překvapit.

Když se dívám zpět do minulosti, tak vidím, že jsem mnohokrát chybovala, na spoustu věcí jsem přišla metodou pokus – omyl. Vím, že když bych začínala s jinými informacemi a postupy, byla by má cesta Euronou naprosto odlišná. Na druhou stranu nelituji ničeho a své chyby neberu jako selhání. Naopak. Pro mě jsou to jen zkušenosti a jen díky nim dokážu teď poradit ostatním lidem, umím rozpoznat to podstatné od nepodstatného, rozlišit ty činnosti, které mě posunou dál od těch ztrátočasových. Jak ráda říkám, jen díky mým chybám a zkušenostem, mám teď na setkáních, co školit 😊.